Plānās auzu miltu pankūkas ar ogu mērci

Garšīgas plānās pankūkas ir priecīga svētdienas rīta veiksmes atslēga. Šodien sanāca tik labas, ka gribas uzreiz noglabāt šo recepti nākamajiem svētdienas rītiem.

SASTĀVDAĻAS PANKŪKĀM:

 • 2 glāzes pilngraudu auzu milti;
 • 1 glāze kviešu milti;
 • 2 glāzes ūdens;
 • 2 glāzes piens (es izmantoju mandeļu pienu);
 • 4 olas;
 • 4 ēdamkartotes eļļa;
 • pāris ēdamkarotes cukurs (es izmantoju 5 ēdamkarotes brūno cukuru);
 • šķipsniņa sāls;
 • ja ir pieejama, tad eļļa pudelītē ar izsmidzināmo uzgali.

SASTĀVDAĻAS OGU MĒRCEI:

 • saldēti ķirši;
 • cukurs un/vai agaves sīrups

PAGATAVOŠANA:

Manuprāt, visa veiksmes atslēga ir pagatavot viendabīgu mīklu un to vislabāk var izdarīt, izmantojot mikseri un miltus mīklā iesijājot caur sietiņu, kā arī tajā, ka tiek izmantota pankūku panna, kas ir labi uzkarsēta.

Sākumā lielā bļodā ar mikseri kārtīgi sakuļ olas, tad tām pievieno cukuru, sāli un eļļu, atkal sakuļ. Kā nākamos pievieno ūdeni un pienu, atkal visu sakuļ un tad, izsijājot caur sietiņu, ber iekšā miltus. Izmantojot sietiņu, var parūpēties par to, lai veidotos viendabīga mīkla bez kunkuļiem. Īpaši svarīgi sietiņu ir izmantot, ja nav miksera un mīklu maisa pats. Kad visas sastāvdaļas samaisītas, tad karsē pannu uz lielas uguns. Vislabākās pankūkas iznāk, izmantojot pankūku pannu. Man ilgi nesanāca kā gribētos, bet tad IKEA izglāba manus pankūku rītus, jo tur iegādātā pankūku panna pilnībā attaisnoja manas cerības. Pannu apsmidzinu ar eļļu, izmantojot eļļu, kas ir pudelītē ar izsmidzināmo uzgali. Vienreiz nopirku un izmantoju atkārtoti jau vairākus gadus, uzpildot, kad eļļa izlietota. Izmantojot izsmidzināmo eļļas pudelīti, iespējams uz pannas dabūt mazu eļļas daudzumu, kas izklājies pa visu pannu. Pankūkas cep uz lielas uguns.

Es pagatavoju arī ātro ievārījumu vai drīzāk ogu mērci, ko pasniegt kopā ar pankūkām. Paņēmu no saldētavas sasaldētus ķiršus, vārīju tos katliņā kopā ar cukuru un agaves sīrupu apmēram 5 minūtes, tad lēju burciņā. Man ļoti garšo diezgan skābi ķiršu ievārījumi un, gatavojot pati, varu kontrolēt cukura daudzumu un pagatavot tieši tādu kā man vislabāk garšo. Turklāt tikko pagatavots tas ir ar izteiktāku ogu garšu kā veikalā nopērkamie. Tomēr, izmantojot maz cukura un vārot īsu laiku, ogu mērce ir diezgan šķidra, kas man gan netraucēja, jo garša bija super.

Lai labi garšo!

Ideāls svētdienas pankūku rīts mūsmājās

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s