Mājās gatavota ,,Bounty” šokolāde

Šī mājās gatavotās ,,Bounty” šokolādes recepte ir ļoti vienkārša un garda, parasti to pagatavoju  brīvdienās un našķojos visu  nākamo nedēļu pa mazam gabaliņam, ja pie mana gardumu trauka nepieķeras bērni un vīrs. 

Šogad esmu pieņēmusi bez-cukura izaicinājumu un nu jau gandrīz 2 mēnešus nelietoju produktus, kuru sastāvā pievienots cukurs, tāpat cukuru neizmantoju arī gatavojot ēst. To aizstāju ar medu, kļavu vai agaves sīrupu nelielos daudzumos, lai pagatavotu kādu gardumiņu tad, kad gribās kaut ko saldu. Un, lūk, viens gardums, kurš man ļauj uzņemt savu ikdienas salduma devu.

 

SASTĀVDAĻAS:

  • viena bundža kokosriekstu piena
  • 400 g kokosriekstu skaidiņu
  • 140 g medus
  • 100 g kokosriekstu eļļas
  • 40 g kakao

 

PAGATAVOŠANA:

No kokosriekstu piena bundžas izņem cieto daļu, sajauc kopā ar kokosriekstu skaidiņām un 100 g medus, rūpīgi samaisa visu. Nelielā formiņā (es izmantoju plastmasas trauciņus, kuri paredzēti ēdiena uzglabāšanai) ieklāj cepamo papīru un ieklāj samaisīto masu, to rūpīgi piespiežot, lai tā ir blīva.

Tad taisa šokolādi. Izkausē 100 g kokosriekstu eļļas un 40 g medus. Es to daru nelielā katliņā uz ļoti mazas uguns. Klāt pievieno 40 g kakao, ļauj visam sasilt, bet ne vārīties. Kad ir gatavs, tad vienmērīgi pārlej iepriekš sagatavoto kokosriekstu masu ar šokolādi un liek uz nakti ledusskapī sastingt.

No rīta ņem ārā cepamo papīru no formiņas un sagriež šokolādi gabaliņos.

Idejai! Var gatavot arī mazas šokolādītes formiņās, piemēram, mazas sirsniņas vai arī gatavot garenus batoniņus un tad tos pārliet ar šokolādi, tad tie vairāk vizuāli līdzināsies īstajam ,,Bounty”.

Lai labi garšo!

IMG_20170310_141606_819

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s