Banānu brauniji 

Veselīgi brauniji kas pagatavoti tikai no 3 pamatsastāvdaļām, kuru sastāvā nav ne milti, ne piens, ne olas. Nolēmu pievienot arī nelielu papildinājumu- riekstu virskārtu, taču var gatavot arī bez tās. Šokolādīgi ar banānu un riekstu garšu – lielisks brīvdienu našķis gan lielajiem, gan bērniem. Gardu muti ēda arī mana meita, kura ikdienā riekstus nekad neēd, bet šādu kombināciju atzina par labu.

SASTĀVDAĻAS:

Brauniji:

  • 3 nogatavojušies banāni
  • 3 ēdamkarotes ar kaudzi riekstu sviesta (es izmantoju Indijas riekstu sviestu, receptē uzrakstīšu kā pagatavot, bet var izmantot jebkuru citu)
  • 3 ēdamkarotes kakao vai karoba pulvera
  • papildus var pievienot pāris pilienus vaniļas ekstrakta un kādu saldinātāju (medus, kļavu sīrups, agaves sīrups u.c.), ja vēlas saldāku

Riekstu virskārta:

  • Indijas riekstu sviests
  • ēdamkarote kokosa skaidiņu
  • tējkarote agaves sīrupa vai kāda cita saldinātāja, ja ir vēlēšanās
  • mandeļu skaidiņas

PAGATAVOŠANA:

Paņem 3 labi nogatavojušos banānus, saspaida tos, pievieno 3 ēdamkarotes kakao vai karobas pulvera (es pamēģināju 1,5 karote kakao + 1,5 karote karoba pulvera), pievieno 3 lielas ēdamkarotes riekstu sviesta.

Es izmantoju Indijas riekstu sviestu. Lai to pagatavotu man vajadzēja glāzi riekstu, kurus apgrauzdēju ~5 min cepeškrāsnī 180C, tad liku iekšā blenderī un blenderēju. Šis process var aizņemt ap 10 min, no sākuma rieksti sablenederējas miltos, tad ķepīgā masā un visbeidzot kļūst par sviestu.

Kad visas sastāvdaļas ir sajauktas kopā, tās rūpīgi samaisa un ieklāj cepešpannā  cepampapīru un ielej mīklu. Cep ~30 min 180 C, tad atdzesē.

Riekstu virskārtai izmanto pāri palikušo Indijas riekstu sviestu, kuram pievieno kokosa skaidiņas un nedaudz agaves sīrupa (vai cita saldinātāja), ja vēlas saldāku un vēl nedaudz sablenderē.

Kad braunijs ir atdzisis, tam uzsmērē riekstu sviesta kārtiņu, ko dekorē ar mandeļu skaidiņām, tad sagriež nelielos gabaliņos un gatavs!

Lai labi garšo!

V

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s