Torte Cielaviņa – manas māsīcas Kristīnes lieliskā recepte

Cielaviņa ir mana mīļākā torte, manuprāt, tā ir kā toršu karaliene, kuru pagatavot ir liels izaicinājums. Un es, protams, šo izaicinājumu pieņēmu, lai gan ikdienā negatavoju laikietilpīgas un sarežģītas receptes. Šo es nolēmu pamēģināt, jo recepti man iedeva mana māsīca Kristīne, kurai vienmēr sanāk super gardas kūkas, tāpēc man bija sajūta, ka viss izdosies.  Un tā arī bija – viss izrādījās tikai un vienīgi laikietilpīgi, bet ne sarežģīti. Viss pateicoties Kristīnes lieliskajai receptei, kurai sekojot var pagatavot mājās pats tik gardu torti, ka veikalā vairs nemaz to pirkt negribēsies. Pamēģini arī Tu!

SASTĀVDAĻAS:
🚩 Bezē biskvīts:

 • 415 g pūdercukura
 • 6 olu baltumi
 • 75 g miltu
 • 270 g grauzdētu, sasmalcinātu zemesriekstu (nopērkami Gemosā jau gatavi)

🚩Dekorēšanai:

 • 200 gr tumšās šokolādes
 • 100 ml saldā krējuma
 • 100 g grauzdētu, sasmalcinātu zemesriekstu (nopērkami Gemosā jau gatavi)

🚩Krēms:

 • 6 olu dzeltenumi
 • 40 g cukura
 • 400 g mīksta sviesta
 • 200 g iebiezinātā piena ar cukuru (nevārīta)
 • 4 ēdamkarotes kakao
 • aptuveni 150 g sasmalcinātu zemesriekstu (daudzumu var variēt pēc vēlmēm).

PAGATAVOŠANA:

🚩Bezē biskvīts:

Olu baltumus atdala no dzeltenumiem. Dzeltenumus ieliek mazā bļodiņā, pārklāj ar pārtikas plēvi un ieliek ledusskapī. Olu baltumus liek tīrā, lielā bļodā un saputo biezās, baltās putās. Turpinot putot, olbaltumiem pamazām, pa trešdaļai, ber klāt pūdercukuru. Pēc tam ar karoti iecilā izsijātus miltus un sasmalcinātos riekstus.
Cepeškrāsni sakarsē līdz 160 grādiem (ar ventilatoru jeb konvekciju). Uz cepampapīra uzzīmē trīs 26cm lielus apļus. Biskvīta masu sadala trīs daļās un katru daļu liek pa vidu uzzīmētajam aplim. Tad ar nazi masu vienmērīgi izlīdzina atbilstoši uzzīmētajam aplim. Cepeškrāsns temperatūru samazina uz 110 grādiem. Vienu ripu liek kaltēties cepeškrāsnī 1,5 stundu. To pašu atkārto ar diviem pārējiem apļiem. Visas trīs ripas atstāj pa nakti kaltēties izslēgtā cepeškrāsnī. Es gan kaltēties neatstāju, jo man sanāca ļoti sausas un kraukšķīgas jau uzreiz.

🚩Krēms:

Jau gatavošanas dienas rītā no ledusskapja izņem un istabas temperatūrā atlaidina sviestu. Katliņā ielej ūdeni, ieber cukuru un savāra sīrupu (kamēr cukurs izkusis). No ledusskapja izņem olu dzeltenumus un sāk tos putot, pielejot un pieputojot karsto sīrupu. Tad pamazām pievieno mīksto sviestu un izsijātu kakao pulveri, turpina putošanu. Pakāpeniski pieputo arī kondensēto pienu (ja krēms liekas par rūgtu, tad iebiezināto pienu var pielikt vairāk). Nedaudz krēma ieliek atsevišķi dekorēšanai. Pārējam krēmam pievieno zemesriekstus un krēmu atdzesē.

🚩Šokolāde dekorēšanai:

Ūdens peldē karsē saldo krējumu, tajā izšķīdina sadrupinātu šokolādi. Masa sanāk pabieza, bet līstoša, noliek atdzesēties.

🚩Kūkas būvēšana:

Ņem vienu bezē ripu un uzliek uz šķīvja. Ripai vienmērīgi pārsmērē ~1/3 krēma, tad liek virsū otru bezē ripu un to arī pārsmērē ar ~1/3 krēma. Tad liek virsū trešo bezē ripu un tās virsmu un maliņas pārsmērē ar atlikušo krēmu.
Kūkai pa virsu pārlej atdzesēto šokolādes masu un ar nazi izlīdzina pa visu kūku un tās malām.
Virsu nober ar riekstiem un rotā ar atlikto krēmu. Torti liek ledusskapī savilkties. Es atstāju uz 24h.⏰ Lai izdodas un labi garšo!

Milzīgs paldies Kristīnei par recepti! Man liekas, ka nevar neizdoties gardi, ja dara visu tā, kā aprakstīts.

img_1496

 

img_1486

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s