Čia sēklu pudiņš

Šis ir pats vienkāršākais saldais ēdiens kāds vien var būt. Turklāt savā ziņā neparasts, jo ciemiņi ir bieži pārsteigti, kad to ierauga. Ja mājās nav kāda īpaša trauka kur to pasniegt, tad ļoti labi tas izskatīsies arī vienkāršā, nelielā stikla burciņā vai caurspīdīgā glāzē. Savukārt burciņa vienlaicīgi var kalpot arī kā līdzi ņemšanas trauks, ja ēst ir paredzēts ārpus mājām.

SASTĀVDAĻAS:

  • čia sēkliņas,
  • piens pēc izvēles (es lietoju mandeļu, bet var arī sojas, auzu, kokosa vai citu),
  • kļavu sīrups;
  • ķirši (es lietoju no ķiršu kompota, man vislabāk garšo tad, ja tie ir saldie ķirši, bet var izvēlēties arī jebkādus citus, arī saldētus) vai citas ogas,
  • pēc izvēles var pievienot, piemēram, dateles dekoram un saldumam vai riekstus.

PAGATAVOŠANA:

  • Ieberu čia sēklas pienā. Uz vienu glāzi piena ir 1/3 glāze čia sēkliņas – varbūt no sākuma izskatās, ka tas varētu būt par maz, taču satraukumam nav pamata, sēkliņas uzbriedīs. Es parasti atstāju uz nakti ledusskapī un pirms tam vēl pāris reizes visu apmaisu, lai sēkliņas vienmērīgi ir visā glāzē.
  • Rezultātā no rīta ir izveidojusies pudiņa masa – ideālā versijā konsistence tiešām atgādina pudiņu, ja sēkliņu ir par daudz, tad masa ir gluma un ne pārāk patīkama, tad var pieliet klāt vēl pienu un izmaisīt to. Trauciņā jeb burciņā ielej kļavu sīrupu un pa virsu liek pudiņu, tam pa virsu uzliek ogas. Var veidot arī vairākas kārtas, tāpat ķiršu vietā var izmantot augļu kokteili (smoothie), dažādus augļus. Tāpat šo saldo ēdienu var pasniegt bļodiņā – iespēju ir ļoti daudz. Pēc izvēles dekorē ar datelēm, ogām un riekstiem.Gatavs! Lai labi garšo!

img_20170124_141249_341

 

IMG_5195

 

  • collage

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s